Játék az oktatásban - tanulói motiváció - általános iskolában
A továbbképzés célja:
A képzés célja a résztvevő pedagógusokban tudatosítani a játék tanórán felhasználható lehetőségeit és fontosságát, sokoldalú alkalmazhatóságát az egyes nevelési és oktatási helyzetekben. A résztvevő váljon tudatossá abban, hogy milyen pedagógiai szerepköröket választhat a játékos tanórák megtartásához, ismerjen olyan munkamódszereket, melyeket tanórai keretek között felhasznál a játékokban, saját célcsoportjához igazítva, tantárgyi tananyag tartalmakhoz kapcsolódva, ösztönözve ezzel a tanulókat a tanulásra. Csoportdinamikai ismeretek elsajátítása az oktató-nevelő munkában.
A továbbképzés tematikája:
1. A játék pedagógiája
2. Játékok alkalmazási lehetőségei
A továbbképzés tartalmi és formai követelményei:
A továbbképzésben résztvevő: • legyen tisztában a játék pedagógiai jelentőségével, annak motiváló hatásával • ismerje a játék tanórán való sokoldalú alkalmazhatóságát • tudja alkalmazni a gyermekek életkori sajátosságainak megfelelő tanulási stratégiákat • képes legyen saját pedagógiai tevékenységében alkalmazni a játék módszereit célok kitűzésére és megvalósítására • képes legyen a megismert játékos módszerekkel a gyermekek számára élvezetes tanórákat, szakköröket megtervezni és vezetni • a megismert módszerek segítségével támogassa a tanulók sikeres életvezetési kompetenciáinak kialakítását • segítse az osztályközösségen belül a csoportdinamikai folyamatok alakulását.
Minimum részvétel a továbbképzésen: az összóraszám 90 százaléka.
(Tematikai egységenkénti valamint a záróértékelésre vonatkozó alapítói formai elvárások, melyek a tanúsítvány kiadásának feltételeit képezik – ellenőrző feladatok elvégzése, munkaformákon való részvétel)
Továbbképzésen való 90%-os részvétel. Ezen túl a záróellenőrzés módja, 1db óratervezet leadása. Az óraterv elkészítését sablon és segédlet támogatja. A dokumentumot elektronikus formában kell elkészíteni, és leadni a képzést követő 10 napon belül. Az óraterv minimum 5, maximum 15 oldal terjedelmű legyen (A/4, Times New Roman, 12-es betűméret, 1,5 sortáv, áttekinthető szerkesztés.) A fedőlapon szerepeljen az óraterv készítőjének neve, intézménye, a továbbképzés címe, a továbbképzést tartó neve, a beadás dátuma.
A továbbképzés alapítási engedély száma:
9-189/2018
A képzés összóraszáma:
30
Képző neve:
Kukk Ibolya
Kádárné Tóth Anna
Denichné Hajdu Tímea
A képzés megkezdéséhez elvárt szakképzettség:
Pedagógus
Panasztétel, jogorvoslat lehetősége:
A Debreceni Egyetem panaszkezelési rendszerének részletes szabályait a Debreceni Egyetem Minőségbiztosítási Kézikönyv VII. Melléklete tartalmazza.